Artykuły
Kung Fu w Tai Chi Drukuj Wyślij znajomemu
Daniel Żurawski   
01 kwietnia 2012

Kung Fu w Tai Chi.(czy jest to sztuka dla każdego?)


Kung Fu, od razu kojarzy nam się z chińskimi sztukami walki, lub po prostu z Chinami. Z czymś orientalnym, nieznanym, być może, z czymś dziwnym. Czym jest to Kung Fu?

Czytaj całość
 
Kiedy rozpocząć praktykę? Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Daniel Żurawski   
03 lutego 2011

Kiedy rozpocząć praktykę Tai Chi?

Witam wszystkich pragnących rozpocząć praktykę Tai Chi. Dość często zadawane mi jest pytanie, kiedy są zapisy? i czy właśnie w tej chwili można dołączyć do grupy.  

 

Czytaj całość
 
Istota Qigong Drukuj Wyślij znajomemu
Daniel Żurawski   
01 lutego 2009
Zapraszam do lektury najnowszego artykułu z dziedziny ćwiczeń Qigong (Chi Kung).
Czytaj całość
 
Współczesne TAI CHI Drukuj Wyślij znajomemu
Daniel Żurawski   
14 grudnia 2007

Tai Chi a dokładnie Tai Chi Chuan, starochinska sztuka ćwiczeń medytacyjno-zdrowotnych ma swoje ugruntowane miejsce we współczesnym świecie. Żyjemy w czasach gdzie wszystko i wszyscy śpieszą się. Zaczyna brakować nam czasu dla nas samych, na chwilę oddechu, spojrzenia na siebie i zastanowienia dokąd właściwie zmierzamy. Podejmując praktykę Tai Chi możemy, choć na chwile zwolnić szalone tempo, przyjrzeć się sobie i otaczającej nas przyrodzie. Po prostu odpocząć.

Czytaj całość
 
Opowieści z Tuczna Drukuj Wyślij znajomemu
Daniel Żurawski   
01 marca 2005

Kultura wschodu różni się od kultury zachodniej pod wieloma względami, jednak w pewnej części niczym się nie różnią. To co jest identyczne w każdym zakątku kuli Ziemskiej to ludowe podania o bohaterskich wyczynach, niepokonanych wojownikach, duchach i siłach nadprzyrodzonych. Ciekawią nas opowieści o bohaterach nam zupełnie nieznanych, a w naszej historii jest mnóstwo rzeczy których nie znamy a są równie ciekawe i to z własnego podwórka.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 11
by Aldus