Współczesne TAI CHI
Daniel Żurawski   
14 grudnia 2007

Tai Chi a dokładnie Tai Chi Chuan, starochinska sztuka ćwiczeń medytacyjno-zdrowotnych ma swoje ugruntowane miejsce we współczesnym świecie. Żyjemy w czasach gdzie wszystko i wszyscy śpieszą się. Zaczyna brakować nam czasu dla nas samych, na chwilę oddechu, spojrzenia na siebie i zastanowienia dokąd właściwie zmierzamy. Podejmując praktykę Tai Chi możemy, choć na chwile zwolnić szalone tempo, przyjrzeć się sobie i otaczającej nas przyrodzie. Po prostu odpocząć.

Czytaj całość
 
Harmonia Tai Chi
Daniel Żurawski   
01 listopadaa 2004

Co skłania nas do rozpoczęcia ćwiczeń Tai Chi? Czego tak naprawdę szukamy w obcej dla nas kulturowo sztuce? Czy są to pytania, które zadają sobie ludzie rozpoczynający naukę?

Czytaj całość
 
Opowieści z Tuczna
Daniel Żurawski   
01 marca 2005

Kultura wschodu różni się od kultury zachodniej pod wieloma względami, jednak w pewnej części niczym się nie różnią. To co jest identyczne w każdym zakątku kuli Ziemskiej to ludowe podania o bohaterskich wyczynach, niepokonanych wojownikach, duchach i siłach nadprzyrodzonych. Ciekawią nas opowieści o bohaterach nam zupełnie nieznanych, a w naszej historii jest mnóstwo rzeczy których nie znamy a są równie ciekawe i to z własnego podwórka.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 17 z 17
by Aldus