Sztuka walki Tai Chi Chuan
Daniel Żurawski   
01 stycznia 2005

Czy Tai Chi Chuan jest sztuką walki? To pytanie zadaje sobie każdy, kto widział je w akcji. Czy w ogóle jest to możliwe, że ruch tak powolny, może mieć jakiekolwiek praktyczne zastosowanie w sytuacji zagrożenia? Tai Chi jest oczywiście sztuką walki, ale nie taką jak sobie wyobrażamy. Bazuje na zupełnie innych zasadach, takich, którymi rządzi się sama przyroda, a człowiek czy tego chce, czy nie, im podlega.

Czytaj całość
 
Współczesne TAI CHI
Daniel Żurawski   
14 grudnia 2007

Tai Chi a dokładnie Tai Chi Chuan, starochinska sztuka ćwiczeń medytacyjno-zdrowotnych ma swoje ugruntowane miejsce we współczesnym świecie. Żyjemy w czasach gdzie wszystko i wszyscy śpieszą się. Zaczyna brakować nam czasu dla nas samych, na chwilę oddechu, spojrzenia na siebie i zastanowienia dokąd właściwie zmierzamy. Podejmując praktykę Tai Chi możemy, choć na chwile zwolnić szalone tempo, przyjrzeć się sobie i otaczającej nas przyrodzie. Po prostu odpocząć.

Czytaj całość
 
Harmonia Tai Chi
Daniel Żurawski   
01 listopadaa 2004

Co skłania nas do rozpoczęcia ćwiczeń Tai Chi? Czego tak naprawdę szukamy w obcej dla nas kulturowo sztuce? Czy są to pytania, które zadają sobie ludzie rozpoczynający naukę?

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 18 z 18
by Aldus